Kamień Księżycowy

Grupa: kamień półszlachetny z grupy skaleni potasowych (adular)
Barwa: od jasnoniebieskiej do ciemnoniebieskiej, w wyjątkowych przypadkach spotyka się nawet kamienie o zabarwieniu brunatnym.
Wzór chemicznyK(AlSi3O8) Krzemian potasu i glinu 
Połysk: szklisty, niebieski
Twardość w skali Mohsa: 6-6,5
Gęstość: 2,56-2,59 g/cm³
Łupliwość: doskonała
Przełam: nierówny do muszlowego
Inkluzje: Występują w nim liczne inkluzje. Wywołują one atrakcyjne efekty świetlne o niebieskim zabarwieniu.
Występowanie: Kanada, USA, Meksyk, Australia, Finlandia, Polska, Madagaskar, Rosja
Pielęgnacja i środki ostrożności: Kamień należy myć w letniej wodzie a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną lub podczas pełni księżyca. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Kamień księżycowy jest dość kruchy i wrażliwy na gwałtowne zmiany temperatury.

Opis:

Kamień księżycowy, nazywany również adularem, to kamień półszlachetny należący do grupy skaleni. Skalenie to najczęściej występujące na Ziemi minerały, które w konfiguracji z potasem dają wyjątkowy efekt adularyzacji, przez co są cenione w jubilerstwie. Kamienie księżycowe zwane są inaczej adularami, gdyż wydobywane są zazwyczaj w pasmie górskim w Szwajacarii. Jednak te najbardziej pożądane przez kolekcjonerów okazy wydobywane są na Sri Lance i w Indiach. W Polsce Kamień księżycowy wydobywany jest w okolicach Jeleniej Góry.

Nazwa kamienia pochodzi od niezwykłej poświaty powstającej na powierzchni kamienia, który ma imitować światło księżyca. Kamienie charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją, występującym na powierzchni kamienia w postaci pasma połyskującego na niebiesko, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem. Niebieski połysk występuje, gdy kamień jest bezbarwny luib przezroczysty.

 

Właściwości:

Kamień księżycowy już od starożytności (szczególnie u starożytnych Celtów i Rzymian) łączony był z mistycyzmem, a jego konkretne zabarwienie miało wzmacniać różne umiejętności u osoby naszącej go, od czytania w myślach, przez rozwój duchowy, aż po właściwości uzdrawiające. Przezroczysta lub bezbarwna odmiana kamienia miała zapewnić podejmowanie tylko najlepszych decyzji biznesowych. Kamień księżycowy wiązany był także ze zdolnościami przewidywania przyszłości.

Właściwości i moc Kamienia księżycowego od tysiacleci łączono z kobiecą energią. Jego moc wspiera kobiety w większej płodności, regulacji hormonów, łagodzi stany napięcia przedmiesiączkowego, wspiera kobiecy cykl przez całe zycie -  w czasie menstruacji, ciąży, porodu i karmienia piersią, a także podczas menopauzy. Poleca się noszenie biżuterii z tym kamieniem osobom dążącym do osiągnięcia harmonii i wewnętrznego spokoju.

Kamień księżycowy łagodzi emocje i codzienny stres, wycisza lęki, uwalnia od energetycznych blokad. Poprawia intuicję, pobudza kreatywność i zmysły, dodaje pewności siebie i mądrości życiowej, wprowadza wyciszenie i empatię. Pomaga pozbyć się niewspierajacych przekonań i destrukcyjnych wzorców zachowań. Osobom samotnym przynosi szczęście w poszukiwaniu miłości i nawiazywaniu długotrwałych relacji.


Kamień księżycowy wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Pozytywnie wpływa na krążenie, zdrowy wygląd skóry i oczyszczenie całego organizmu.

•    Wspiera płodność u kobiet, pomaga regulować cykl menstruacyjny.

•    Reguluje gospodarkę wodną organizmu, niweluje zatrzymywanie się wody w organizmie, zwalcza opuchlizny.

•    Pomaga osobom cierpiącym na zaburzenia pracy tarczycy i przy schorzeniach związanych z padaczką.


Znaki  zodiaku, którym sprzyja:

Ryby, Rak, Waga, Skorpion

Dla Kogo:

Altruista, Obserwator, Strażnik Wartości , Mediator
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

FULL MOON

NEW
295 PLN

FULL MOON

NEW
350 PLN

MOON SHADOW

NEW
295 PLN

MOON SHADOW

NEW
295 PLN

HALF MOON

NEW
230 PLN

HALF MOON

NEW
295 PLN

MOON LOTUS

NEW
295 PLN

ON THE MOON

NEW
350 PLN

ON THE MOON

NEW
350 PLN

WINTER WIND

NEW
690 PLN

MOONLIGHT

NEW
950 PLN

FULHADHOO

NEW
890 PLN

CLOUDY SKY

990 PLN