Labradoryt

Grupa: kamień szlachetny z grupy skaleni
Barwa: ciemnoszara, szara, z metaliczną grą braw niebieskiej, niebieskozielonej i żółtej; bywa także przezroczysty
Wzór chemiczny: NaAl2Si3O8 (glinokrzemian sodu) lub CaAl2Si2O8 (glinokrzemian wapnia)
Połysk: szklisty, perłowy
Układ krystalograficzny: trójskośny
Twardość w skali Mohsa: 7
Gęstość: 2,60-2,77 g/cm³
Łupliwość: doskonała
Przełam: nierówny do muszlowego, haczykowaty; kruchy
Inkluzje: Występują w nim liczne inkluzje. Najczęściej spotyka się wrostki cyrkonu, hematytu, ilmenitu, magnetytu, rutylu. Wywołują one atrakcyjne efekty świetlne i wyjątkowe zabarwienie pod warunkiem, że są odpowiednio ułożone.
Pochodzenie: skały magmowe, pegmatyty
Występowanie: Kanada, USA, Meksyk, Australia, Finlandia, Polska, Madagaskar, Rosja
Pielęgnacja i środki ostrożności: Labradoryt należy myć w letniej wodzie a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Labradoryt jest kruchy i wrażliwy na gwałtowne zmiany temperatury.

Opis:

Kamień z grupy skaleni zaliczany do szeregu skaleni sodowo-potasowych zwanych plagioklazami (glinokrzemiany sodu i potasu). Jego barwa jest jedną z najbardziej niezwykłych spotykanych wśród minerałów - ciemnoszara z metalicznymi odcieniami granatu, niebieskiego, zielonego lub żółtego. Jest to kamień wykazujący pleochroizm (wielobarwność, która zmienia się w zależności od polaryzacji światła przechodzącego przez kamień). Wraz z różnym ustawieniem kamienia w stosunku do światła pojawiają się metaliczne barwy tęczowe z przewagą barwy niebieskiej i niebieskozielonej. To optyczne zjawisko nazywane jest iryzacją lub w przypadku labradorytu - labradoryzacją. Wykazuje także fluorescencję żółtych pasm.
Jego nazwa wywodzi się od Półwyspu Labrador w Kanadzie, gdzie w XVII wieku został po raz pierwszy znaleziony, opisany oraz gdzie do dzisiaj występują jego złoża.

Właściwości:

Labradoryt to kamień, którego pole energetyczne oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności. Osoby, które poszukują najlepszych pomysłów do realizacji zawodowych i osobistych planów obdarza oryginalnością i entuzjazmem. Pomysły są niebanalne i trafne, a odwaga i zapał do ich realizacji osiąga najwyższy poziom. Łączymy intuicję z intelektem, co daje wymierny efekt w tworzeniu nowatorskich realizacji.
Osoby, które są na etapie poszukiwania swojego miejsca w hierarchii społecznej będą mogły znaleźć własną pasję w życiu i z zapałem iść jej drogą. Po tym wyzwania już nie napawają strachem, gdyż wierzymy w siebie i swoje możliwości, a intuicja podpowiada nam, iż są one częścią naszego rozwoju. Nasza wytrwałość może zostać wzmocniona przez świadomość tego, co jest tylko iluzją a co celem, do którego powinniśmy zmierzać.
Labradoryt łącząc równocześnie energię Słońca i Księżyca, dodaje siły w przetrwaniu ciężkich momentów życia (stresująca praca, problemy finansowe bądź rodzinne, osłabienie zdrowia).

Labradoryt wg medycyny niekonwencjonalnej:


•  Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.
•  Pomocny przy braku koncentracji, kłopotach z pamięcią i bólach głowy.
•  Poprawia kondycję tkanki kostnej, przynosi ulgę w chorobach kręgosłupa, bólach stawów, reumatyzmie i artretyzmie.
•  Pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu krwi i chorobach oczu.
•  Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowalnia procesy starzenia się.
•  Doskonały kamieniem dla kobiet, które chcą stracić na wadze - reguluje procesy trawienne i poprawia metabolizm.
•  Pobudza fizyczną aktywność - dodaje energii niezbędnej do realizacji założonych działań.

Dla Kogo:

Obserwator, Strażnik Wartości , Szef, Perfekcjonista, Altruista
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

JOLIE

NEW
390 PLN

CLOSE TO NATURE

550 PLN

EARTH ELEMENT

750 PLN

CYCLONE Naszyjnik

3500 PLN

CYCLONE Kolczyki

1600 PLN

CYCLONE BRANSOLETA

4500 PLN