Prasolit

Grupa: kamień półszlachetny z grupy Kwarcu
Barwa: zielona, szczypiorkowa, niemal przezroczysta
Wzór chemiczny: (AlSiO4h+)0 i (FeSiO4/h+)0
Połysk: szklisty
Układ krystalograficzny: trygonalne, sześcioboczne słupki
Twardość w skali Mohsa: 7
Gęstość: 2,65g/cm³
Łupliwość: brak
Przełam: muszlowy, bardzo kruchy
Inkluzje: Często wykazuje smugowanie - naprzemienne ułożenie warstw kryształów o różnym natężeniu barwy.
Pochodzenie: skały metamorficzne, aluwia, utwory hydrotermalne
Występowanie: Brazylia, Kanada, USA (Arizona), Polska, RPA, Indie, Zimbabwe
Pielęgnacja i środki ostrożności: Prasiolit należy czyścić pod bieżącą wodą, a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Na co dzień należy przechowywać go w zacienionym miejscu.

Opis:

Prasiolit to kamień półszlachetny będący zieloną, bardzo rzadko spotykaną w naturze, odmianą Kwarcu. Nazywany też jest też czasami Zielonym Ametystem. Prasiolit to minerał idiochromatyczny co oznacza, że jego barwa uwarunkowana jest składem chemicznym i strukturą wewnętrzną, a nie domieszkami innych związków. Swoją zieloną barwę zawdzięcza obecnością jonów żelaza (Fe2+) i glinu, podobnie jak jest w Fioletowym Ametyście. Jednakże Prasiolit ma wyższą od Ametystu zawartość tychże pierwiastków, w szczególności pierwiastka glinu.
Bardzo trudno znaleźć naturalny Prasiolit. Dolny Śląsk (okolice Suszyny koło Kłodzka) był pierwszym obszarem na świecie skąd w roku 1990 mineralogom polskim i ukraińskimi udało się wydobyć i opisać występowanie naturalnego Prasiolitu. Do tej pory powszechnym działaniem była sprzedaż Zielonych Ametystów (otrzymywanych przez ogrzewanie w temperaturze 400-500℃ Ametystów Fioletowych lub naświetlanie promieniowaniem jonizującym niektórych bezbarwnych odmian kwarcu) jako Prasiolitów. 
Nazwa Prasiolitu wywodzi się od greckich słów „prasionos” co oznacza dosłownie „szczypiorkowaty” oraz „lithos” czyli „kamień”. Jest to po prostu nawiązanie do jego barwy przypominającej kolor szczypiorku. Z hiszpańskiego „prasiolina” oznacza po prostu „zielony kamień”.

Właściwości:

Prasiolit jest kamieniem urzeczywistniania ideałów związanych z miłością i związkami intymnymi. Przezroczysty, chłodny zielony kolor Prasolitu wytwarza energię równoważącą nadmiar emocji i wysoką temperaturę uczuć, które towarzyszą świeżym, dopiero dojrzewającym związkom powodując, nie zawsze korzystną w skutkach, utratę poczucia rzeczywistości. Pomaga „na chłodno” ocenić sytuację, spojrzeć obiektywnie, lecz wciąż z głębokim zaufaniem, na drugiego człowieka. Naturalnie nikt nie chce tracić tego przyjemnego uczucia uniesienia, wręcz jesteśmy pewni, że będzie ono trwać wiecznie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile tracimy energii oraz ile popełniamy błędów, gdy przez dłuższy czas podejmujemy decyzje w stanie podwyższonych emocji oraz wyłącznie nimi się kierujemy.
Energia Priasolitu oddziałuje na naszą emocjonalną inteligencję. Bowiem tylko stan dojrzałości uczuć, równowagi emocjonalnej, obiektywnej oceny zachowań, wzajemnego zaufania i odpowiedzialności tworzą fundament umożliwiający postawienie trwałej budowli naszego związku, wypełnionej satysfakcją z życia z drugim człowiekiem.

Prasiolit wg medycyny niekonwencjonalnej:


•  Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny i odporność.
•  Łagodzi stany szybkiego męczenia się i nietolerancji upałów.
•  Pomocny przy wszelkich dolegliwościach związanych z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.
•  Poprawia pamięć i zdolność koncentracji.
•  Wycisza, niweluje wewnętrzny niepokój i nerwowość.

Dla Kogo:

Altruista, Romantyk, Obserwator, Szef, Wykonawca, Epikurejczyk
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

INFINITY

NEW
850 PLN

GOOSEBERRY

NEW
190 PLN

CLOSE TO NATURE

550 PLN

ETHER

750 PLN

Vent Angélique

990 PLN

Vent Angélique

790 PLN

Vent Angélique

1100 PLN

Vent Angélique

950 PLN

FORGET-ME-NOT

490 PLN

BLOOM OF BLUE

950 PLN