Morganit

Grupa: kamień szlachetny z rodziny Beryli
Barwa: delikatnie różowy do liliowego, łososiowy
Wzór chemiczny: Al2Be3(Si6O18) (krzemian glinu i berylu)
Połysk: szklisty
Układ krystalograficzny: (heksagonalny) sześcioboczne słupki
Twardość w skali Mohsa: 7,5-8; kruchy
Gęstość: 2,71-2,90 g/cm³
Łupliwość: niewyraźna
Przełam: nierówny, muszlowy
Inkluzje: rzadkie
Pochodzenie: pegmatyty, utwory okruchowe
Występowanie: Madagaskar, Sri Lanka, Zimbabwe, Mozambik, Namibia, Brazylia, USA (Kalifornia, Utah), Rosja, Kazachstan, Włochy.
Pielęgnacja i środki ostrożności: Morganit należy myć pod bieżącą wodą. Wskazana jest ochrona przed długotrwałą ekspozycją światła słonecznego i wysoką temperaturą. Uwaga - jest bardzo kruchy!

Opis:

Morganit to bardzo popularny kamień z grupy Beryli, do której należą także Szmarag i Akwamaryn. Najczęściej występuje w jasnoróżowej barwie, którą zawdzięcza obecności manganu, rzadziej w fioletowej, często z pomarańczową poświatą. Morganit charakteryzuje się wyraźnym dychroizmem - w zależności od kąta patrzenia może być różowy lub przejrzysty. Sporą rzadkością są kamienie dwubarwne - połączenie Morganitu i Akwamarynu.
Nazwa Morganitu pochodzi od nazwiska Johna Pierponta Morgana - bankiera i finansisty, który kolekcjonował kamienie szlachetne. Morganit odkryto po raz pierwszy w 1911 roku w okolicach San Diego w Kalifornii.

Właściwości:

Morganit jest kamieniem odpowiedzialnym za naszą ochronę duchową, a także bezpieczeństo i równowagę emocjonalną. Jego delikatna barwa łagodnie oddziaływuje na najbardziej subtelne obszary naszego duchowego i emocjonalnego życia. Przede wszystkich chroni nas przed złym wpływem bądź nieżyczliwymi intencjami innych oraz nieszczęśliwymi czy pechowymi wydarzeniami. Mając wewnętrzną ochronę stajemy się bardziej pewni siebie, odważni i odporni na przeciwności losu. Nie boimy się już podejmować ryzyko podczas realizacji śmiałych pomysłów. Nosząc bizuterię z Morganitem coraz częściej znajdujemy się w sprzyjających sytuacjach i wśród przyjaźnie nastawionych do nas ludzi, co daje nam możliwość duchowego i intelektualnego rozwoju. Potrafimy dostrzec piękno w rzeczach i ludziach wcześniej przez nas niezauważanych, ale także chętniej niesiemy pomoc tym najbardziej potrzebującym. Taka bezinteresowana pomoc wraca do nas zwielokrotniona - przyciągając właściwych ludzi i pozytywne sytuacje.


Morganit wg medycyny niekonwencjonalnej:


•    Wspiera i chroni system immunologiczny (odporność na choroby).
•    Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość.
•    Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.
•    Ułatwia dojście do stanu medytacji, niwelując gonitwę myśli.

Dla Kogo:

Altruista, Wykonawca, Romantyk, Obserwator, Epikurejczyk, Szef
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

LAVENDER FIELDS

NEW
890 PLN

LITTLE STAR

450 PLN

TOGETHER

890 PLN

FÉMINITÉ Bransoleta

2300 PLN

FÉMINITÉ Komplet

1900 PLN