Onyks Zielony

Grupa: kamień szlachetny z grupy Kwarcu
Barwa: ciemnozielona; lekko przezroczysty
Wzór chemiczny: SiO2 (dwutlenek krzemu)
Połysk: szklisty
Układ krystalograficzny: trygonalny, mikrokrystaliczny włóknisty
Twardość w skali Mohsa: 6,5-7,0
Gęstość: 2,55 - 2,70 g/cm³
Łupliwość: brak
Przełam: nierówny, miseczkowy
Pochodzenie: skały wulkaniczne, skały osadowe
Występowanie: Brazylia, Meksyk, Egipt, USA (Floryda, Kalifornia, Oregon, Arizona, Kolorado, Idaho), Kanada, Australia, Islandia, Madagaskar, Rosja, Niemcy.
Pielęgnacja i środki ostrożności: Onyks należy czyścić pod bieżącą wodą, następnie wystawić na kilka minut na działanie promieni słonecznych, by odzyskał swoją energię.

Opis:

Onyks Zielony to kamień będący cenną odmianą Chalcedonu należącego do grupy Kwarcu. Większość okazów znajdujących się na rynku ma poprawianą sztucznie czarną barwę. Od wielu lat stosuje się także praktykę barwienia Chalcedonów w ten sposób, by imitowały Zielony Onyks.
Pochodzenie nazwy „Onyks” wywodzi się z języka greckiego, gdzie „onix” oznacza pazur - co może nawiązywać do jego lekkiej przezroczystości lub podkreślając jego twardość i ostre krawędzie. Onyks występuje również w kolorze czarnym i białym.

Właściwości:

Zielony Onyks wspomaga sferę prywatnego życia - chroni nasze uczucia przed emocjonalnym uzależnieniem od innych osób oraz umożliwia intuicyjne rozpoznanie prawdziwych zamiarów u innych względem nas. Gdy są one dla nas krzywdzące - mamy odwagę chronić się przed nimi lub jawnie się im przeciwstawić - nawet jeśli ma to oznaczać koniec znajomości czy związku. To my kierujemy własnym życiem i mamy ogromny wpływ na rzeczywistość wokół nas. Nikt za nas nie podejmuje żadnej decyzji - sami robimy to, będąc świadomym ich konsekwencji, nawet tych ewentualnie negatywnych.
Energia Zielonego Onyksu sprzyja rozwiązaniu trudnych i złożonych problemów, którym towarzyszy wysoki poziom napięcia i stresu. Łatwiej znosimy rozstania (również te ostateczne) z bliskimi ludźmi, wieloletnimi przyjaciółmi czy miejscami, na których nam zależy. Obiektywność i zimna krew nie opuszczają nas nawet w sytuacjach wielkiego rozczarowania, irytacji czy gorących emocji.

Onyks zielony wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Poprawia pamięć, ułatwia koncentrację.
•    Daje wewnętrzny spokój, niweluje nerwowość.
•    Wpływa pozytywnie na układ immunologiczny i odporność.
•    Łagodzi dolegliwości związane z sercem i układem krążenia, cyrkulacją krwi oraz szybkim męczeniem się.

Dla Kogo:

Altruista, Wykonawca, Romantyk, Obserwator, Epikurejczyk, Szef
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

JARDIN

1290 PLN

CLOSE TO NATURE

550 PLN

VERDURE

690 PLN

LALIMA

890 PLN

GOLDEN FOREST

1800 PLN