Kunzyt

Grupa: kamień szlachetny z grupy Spodumenu
Barwa: różowofioletowa, jasnofioletowa, różowa; przezroczysty
Wzór chemiczny: LiAl(Si2O6) (krzemian glinu i litu)
Połysk: silny szklisty
Układ krystalograficzny: jednoskośne słupkowe, tabliczkowe
Twardość w skali Mohsa: 6,5-7,0
Gęstość: 3,15-3,21 g/cm³ 
Łupliwość: doskonała
Pochodzenie: pegmatyty granitowe, utwory aluwialne
Występowanie: USA (Kalifornia, Connecticut, Maine), Brazylia, Madagaskar, Afganistan, Birma, Chiny, Rosja, Sri Lanka, Finlandia.
Pielęgnacja i środki ostrożności: Kunzyty są kruche i nieodporne na wzrost temperatury. Pod wpływem światła słonecznego mogą tracić swój intensywny kolor i dlatego należy przechowywać je w zacienionym miejscu. Można je myć w letniej wodzie.

Opis:

Kunzyt jest bardzo rzadką różowofioletową odmianą minerału zwanego Spodumen. Pod względem budowy chemicznej jest to krzemian glinu i litu. Jednak pierwiastkiem nadającym mu barwę jest mangan. Charakteryzuje się pleochroizmem (wielobarwnością) czyli zjawis kiem zmiany barwy w świetle spolaryzowanym przechodzącym przez minerał zależnym od kierunku polaryzacji padającego światła.
Naturalna barwa Kunzytu może blednąć pod wpływem światła słonecznego, dlatego częste są praktyki jej ulepszania pod wpływem działaniem temperatury około 150℃.
Nazwa Kunzytu pochodzi od nazwiska mineraloga George’a Fredericka Kunza, który w  odkrył i opisał ten kamień w 1902 r. Connecticut (USA).

Właściwości:

Kunzyt jest kamieniem, którego pole elektromagnetyczne silnie oddziałuje na relacje z innymi ludźmi. Buduje w nas poczucie wartości oraz dodaje energii, która jest pomocna przy pokonywaniu codziennych trudności. Zdobywając zaufanie do samych siebie i wierząc w swoje możliwości - zdobywamy zaufanie innych. W naturalny sposób zdobywamy przychylność i aprobatę naszych autorytetów oraz ludzi, na których wyjątkowo nam zależy, ale także tych, którzy wcześniej nie byli  wobec nas szczerzy czy życzliwi.
Pozytywne nastawienie do innych, niezależnie kim są i jakie mają zamiary, może stać się naszą tarczą ochronną.
Kunzyt powoduje, że jesteśmy atrakcyjni, czarujący, dyplomatyczni, równocześnie delikatni i skuteczni. Subtelność, którą emanujemy może być silnym magnesem przyciągających kochających i pomocnych nam ludzi. Równocześnie odkryjemy na nowo istniejące już relacje i dostrzeżemy ich nieocenioną wartość. Nasz nowy związek partnerski będzie emanował szczerym uczuciem, natomiast wieloletni związek wypełni smak lojalności i uczciwości.

Kunzyt wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Wzmacnia serce, poprawia ukrwienie narządów i skóry.
•    Wspomaga prawidłową pracę nerek i płuc.
•    Pomaga w chorobach zaburzenia łaknienia, epilepsji, schizofrenii i psychozach maniakalno-depresyjnych.
•    Łagodzi napięcia w rejonie karku i barków.
•    Zmniejsza bóle menstruacyjne i reguluje cykle miesiączkowe.
•    Pomocny w leczeniu chorób krwi np. anemii czy białaczki.
•    Zapobiega procesowi starzenia narządów oraz skóry.
•    Pomaga wyjść z nałogów.

Dla Kogo:

Altruista, Wykonawca, Romantyk, Obserwator, Epikurejczyk, Szef
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

RED QUEEN

NEW
750 PLN