Karneol

Grupa: kamień szlachetny z grupy Kwarcu
Barwa: pomarańczowa w wielu odcieniach - od jasnego do pomarańczowoczerwonego, czerwona, koralowa, brązowokoralowa, brązowa; jednorodna lub strefowa, pasmowa, plamiasta
Wzór chemiczny: SiO2 (dwutlenek krzemu)
Połysk: woskowy
Układ krystalograficzny: skrytokrystaliczny, trygonalny
Twardość w skali Mohsa: 6,5-7,0
Gęstość: 2,6 g/cm³
Łupliwość: brak
Przełam: nierówny, muszlowy
Inkluzje: W Karneolu, ze względu na jego nieprzezroczystość, rzadko można zobaczyć wtrącenia. Wtrącenia płynne przypominające krople nadają mu intensywny połysk. W świetle ultrafioletowym wykazuje zdolność do biało-niebieskiej fluorescencji. Odmiany Karneolu pochodzące z Indii mają zielonkawożółtą poświatę.
Pochodzenie: skały wulkaniczne, strefa wietrzenia
Występowanie: Indie, Arabia Saudyjska, Urugwaj, Egipt, Brazylia, USA (Kolorado, Utah, Nebraska), Australia, Rosja, Niemcy, Czechy, Rumunia i Polska.
Pielęgnacja i środki ostrożności: Karneol wystarczy opłukać wodą a następnie umieścić bardzo krótko w nasłonecznionym miejscu. Uwaga! Pod w pływem długiej ekspozycji na słońcu może ulec odbarwieniu.

Opis:

Karneol to kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Swoją intensywnie pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza, głównie hematytu i goethytu. Są one rozłożone w strukturze kamienia nieregularnie, co niekiedy powoduje powstawanie barwnych pasm w wielu odcieniach koloru pomarańczowego i brunatnego. Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako Karneole to barwione a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury Agaty. 
Nazwa Karneolu pochodzi od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwonopomarańczowej barwy.

Właściwości:

Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż silnie oddziałuje na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Można powiedzieć, że wręcz pobudza apetyt na życie. Wpływa na motywację do osiągania „więcej” i „lepiej”. Jest ona szczególnie ważna dla ludzi, którzy wykazują skłonności do apatii, zaniedbują własne zdrowie, rzadko osiągają sukcesy lub mają pesymistyczne nastawienie do otoczenia. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest. Będziemy mogli poczuć się bardziej atrakcyjni, co odzwierciedli się w percepcji naszej osoby przez innych.
Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie, szczególnie u osób, które pracują w sprzedaży i usługach. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań.
Paradoksalnie kamień ten wskazany jest również dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia wypełniony wyłącznie rozrywką i przyjemnościami, stanowiącymi substytut tego, czego w życiu brakuje im najbardziej (intensywne życie towarzyskie, pracoholizm, nadmiar używek, jedzenia, oglądania telewizji). Tacy ludzie łagodnieją, zaczynają dążyć do stabilizacji, równowagi życiowej oraz szczęścia swojego i bliskich.

Rubin wg medycyny niekonwencjonalnej:


•    Uspokaja i poprawia koncentrację, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.
•    Wspomaga leczenie bezpłodności, zwiększa popęd seksualny.
•    Obniża gorączkę, łagodzi bóle głowy i reumatyzm.
•    Pozytywnie wpływa na choroby jelit, zapalenie nerwu kulszowego.
•    Posiada działanie wzmacniające proces krążenia krwi, przeciwdziała napadom skurczów.
•    Przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie się ran.

Dla Kogo:

Romantyk, Mediator, Perfekcjonista, Strażnik Wartości , Epikurejczyk
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

ZEST Bransoletka

750 PLN

ORANGE BLOSSOM

890 PLN

HEMADRI

590 PLN

JUICY ORANGE

190 PLN

ORANGE BREEZE

430 PLN

CANDY GIRL

850 PLN

TANGERINE MEANDER

1500 PLN