Ametryn

Grupa: kamień półszlachetny z grupy Kwarcu
Barwa: purpurowo-żółta, fioletowo-złota z odcieniami różu, zielonego, granatu
Wzór chemiczny: SiO2 (dwutlenek krzemu)
Połysk: szklisty
Układ krystalograficzny: trygonalny
Twardość w skali Mohsa: 7
Gęstość: 2,63-2,65 g/cm³
Łupliwość: ledwie dostrzegalna lub brak
Przełam: muszlowy
Inkluzje: Ametryn często wykazuje smugowanie różnych odcieni fioletu i żółtego czyli naprzemienne ułożenie warstw kryształów o różnym natężeniu barwy.
Pochodzenie: skały metamorficzne, aluwia, utwory hydrotermalne
Występowanie: Brazylia (największe na świecie złoża), Boliwia, Urugwaj, Paragwaj, Madagaskar, USA (Montana, Maine, Georgia, Arizona).
Pielęgnacja i środki ostrożności: Ametryn należy czyścić pod bieżącą wodą, a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Część fioletowa Ametrynu może z czasem blednąć pod wpływem światła, zatem należy go przechowywać w zacienionym miejscu.

Opis:

Ametryn to niezwykły  kamień półszlachetny będący połączeniem dwóch odmian Kwarcu - żółtego Cytrynu i fioletowego Ametystu. Te dwie barwy powstają dzięki obecności domieszek żelaza w budowie Kwarcu a także wpływu wysokiej temperatury na Ametyst podczas naturalnego procesu krystalizacji powodującego zmianę barwy na żółtą. W ten sposób powstaje kamień z ametystowymi i cytrynowymi pasmami, dający przepiękny efekt barwny.

Właściwości:

Ametryn, łącząc w sobie energię Ametystu i Cytrynu, pomaga w znalezieniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, oraz pomiędzy sferą materialną a duchową. Współczesny styl życia nie sprzyja odnalezieniu pełnej satysfakcji wszystkich ról społecznych, które odgrywamy w ciągu dnia. W większości przypadków poświęcenie się jednej rzeczy pociąga za sobą zaniedbanie innej. Przykładowo, osiągniecie sukcesu w pracy niesie za sobą koszt w postaci mniejszego zaangażowania w życie rodzinne. Ogromna odpowiedzialność w przypadku wychowywania dzieci i prowadzenia domu niestety zazwyczaj nie idzie w parze ze spełnieniem się w życiu zawodowym. Energia Ametrynu harmonizuje wszystkie strefy życia dla nas ważne i pomaga w znalezieniu balansu pomiędzy nimi. Uświadamiamy sobie, na czym najbardziej nam zależy, gdzie znajdują się nasze priorytety, co możemy sobie odpuścić, a w co więcej czasu i energii zainwestować. Racjonalność połączona z intuicją oraz tym, co podpowiada nam serce to właśnie ten satysfakcjonujący stan balansu w życiu.

Ametryn wg medycyny niekonwencjonalnej:


•    Łagodzi zawroty głowy i zaburzenia błędnika.
•    Działa uspokajająco i łagodząco na serce.
•    Obniża napięcie i stres.
•    Pomocny przy wadach wzroku, niedosłuchu, przy niekontrolowanym drżeniu mięśni, napadowym czerwienieniu się na twarzy, nagłej i nadmiernej potliwości.
•    Chroni przed zapaleniem opon mózgowych, harmonizuje pracę obu półkul mózgowych, dotlenia mózg.
•    Pomaga w zerwaniu z uzależnieniem od różnych używek.

Dla Kogo:

Altruista, Wykonawca, Romantyk, Epikurejczyk
ZOBACZ BIŻUTERIĘ PASIÓN Z TYM KAMIENIEM

MAUI

1200 PLN

CHATON OMBRE PETIT

950 PLN

OMBRE SIMPLE

1500 PLN

SONGERIE

2300 PLN

CHATON OMBRE

940 PLN

CHATON OMBRE

1500 PLN

OMBRE PIERŚCIONEK

990 PLN

OMBRE KOLCZYKI

1200 PLN

OMBRE BRANSOLETA

1200 PLN

OMBRE NASZYJNIK

1600 PLN

MOHINI SUNSET

1800 PLN

MOHINI SUNSET

890 PLN

MOHINI SUNSET

1600 PLN

ASMITA Naszyjnik

2500 PLN